Aktualny dzień w Marancie: 28.04.2
Brudnopis Aragorn: Różnice pomiędzy wersjami

Z Forumowy system RPG Marant

(Utworzono nową stronę " === Rada Królewska === Rada królewska jest to organ kolegialny składający się z ministrów konkretnych pięciu dziedzin funkcjonowania państwa. Powołuje ją kr...")
 
Linia 1: Linia 1:
  
  
=== Rada Królewska ===
+
=== O organizacji ===
  
Rada królewska jest to organ kolegialny składający się z ministrów konkretnych pięciu dziedzin funkcjonowania państwa. Powołuje ją król na własne życzenie obsadzając stanowiska słusznymi osobami zgodnie z własnym poglądem i uznaniem. Organ ten pełni funkcję doradczą króla w najważniejszych sprawach państwa. w skład rady królewskiej wchodzą:
+
''„To, że nie żyjecie nie znaczy, że nie jesteście najemnikami! Równać szyk!” Redav van Sith, komandor 3 komturii Kruczego Bractwa w trakcie bitwy pod Psim Stolcem. 26000 rok I Ery.''<br>
  
'''Kanclerz wielki koronny''' - Pełni funkcję przewodniczącego rady królewskiej, ponadto pełni funkcję pełniącego obowiązki króla w przypadku gdy ten jest niezdolny do podejmowania decyzji w przypadku nieobecności/choroby/nagłej śmierci przed powołaniem następcy tronu. odpowiada przed władcą za wszelkie podejmowane decyzje, pełni również funkcję sędziego.
+
'''Krucze Bractwo''' - Najemna kongregacja rycerska, wyznająca jasne reguły i postępująca podle kodeksu. Idealna definicja Kruczego Bractwa. Rozpoznawani po niebieskich płaszczach z czarnymi krukami bracia, półbracia i zwykli najemnicy wyznają bezgraniczną tolerancję w swoich szeregach. Kruki słyną również ze swojej sztuki wojennej, popartej umiejętnościami, oraz z szacunku do przeciwnika. Członkowie tego bractwa uznają się również za Signurytów, mało, kto do końca wie, o co chodzi w tym wyznaniu czy filozofii, ale z pewnością kult ten odwołuje się silnie do rycerstwa, chwały, honoru i bezgranicznego oddania sprawie. Z pewnością też nie zezwala swoim wyznawcom na szaleńcze mordy, łamanie etosu, nieposłuszeństwo i wyższość własnych interesów nad sprawy o większym rozmachu.
  
'''Marszałek wielki koronny''' - jeden z członków rady królewskiej, ponadto pełni funkcję ministerialną wewnątrz państwa oraz za granicami na terytoriach podległych (lenna), do jego obowiązków nalezą: opieka nad służbami bezpieczeństwa państwa, opieka nad górnictwem oraz infrastrukturą państwa.
 
  
'''Podskarbi wielki koronny''' - jeden z członków rady królewskiej, ponadto pełni funkcję ministerialną z sprawach skarbu. Do jego obowiązków należą: ściąganie podatków, dbanie o dostawy przedmiotów wartościowych do skarbu państwa.
 
  
'''Hetman wielki koronny''' - jeden z cżłonków rady królewskiej, pełni funkcję ministerialną w stanie wojny, ponadto pełni funkcję dowódczą wojsk zaciężnych. Do jego obowiązków należą: dbanie o pełną gotowość wojsk państwa, zapewnienie dostaw żywności, zapewnienie opieki medycznej oraz wszelkich innych spraw w stanie wojny.
+
=== Historia ===
 
+
Król jako powołujący radę królewską ma pełen w pływ w zakres obowiązków, za pośrednictwem przewodniczącego rady rozdzielane są zadania, przyznawane oraz odbierane funkcje oraz obowiązki zależnie od decyzji i uznania króla.
+

Wersja z 10:18, 27 maj 2014


O organizacji

„To, że nie żyjecie nie znaczy, że nie jesteście najemnikami! Równać szyk!” Redav van Sith, komandor 3 komturii Kruczego Bractwa w trakcie bitwy pod Psim Stolcem. 26000 rok I Ery.

Krucze Bractwo - Najemna kongregacja rycerska, wyznająca jasne reguły i postępująca podle kodeksu. Idealna definicja Kruczego Bractwa. Rozpoznawani po niebieskich płaszczach z czarnymi krukami bracia, półbracia i zwykli najemnicy wyznają bezgraniczną tolerancję w swoich szeregach. Kruki słyną również ze swojej sztuki wojennej, popartej umiejętnościami, oraz z szacunku do przeciwnika. Członkowie tego bractwa uznają się również za Signurytów, mało, kto do końca wie, o co chodzi w tym wyznaniu czy filozofii, ale z pewnością kult ten odwołuje się silnie do rycerstwa, chwały, honoru i bezgranicznego oddania sprawie. Z pewnością też nie zezwala swoim wyznawcom na szaleńcze mordy, łamanie etosu, nieposłuszeństwo i wyższość własnych interesów nad sprawy o większym rozmachu.


Historia